Aktualności, Wydarzenia, Wystawy

AKT z napędem 6×6!

BLUR_Rafał_Kaźmierczak_wystawa_akt_kwadratSerdecznie zapraszamy na wystawę fotograficznego aktu autorstwa Rafała Kaźmierczaka. Wernisaż odbędzie się we wtorek 6 lipca o godzinie 18 w galerii Bertrand PDF przy ul. Żołnierskiej 14 B (parter budynku DS Bratniak).

Rafał Kaźmierczak to utalentowany i utytułowany artysta fotografii, członek Stowarzyszenia WMSF “BLUR”.

Wystawa “AKT 6X6” to zbiór dwunastu zdjęć podzielonych na cztery tryptyki. Za pomocą fotografii aktu autor przedstawia swoje spojrznie na problemy współczesnego człowieka funkcjonujacego w dzisiejszym społeczeństwie. Pokazuje zagubienie jednostki w pogoni za “sukcesem”, która często obarczona zbyt dużym ryzykiem i wysiłkiem balansuje na granicy rozsądku. Pogoni, która w pewnym momencie staje się tak uciążliwa, że zmusza człowieka do refleksji. Konsekwencją tych refleksji jest wywrócenie dotychczasowego życia do góry nogami i rozpoczęcia nowej oddmiennej drogi.

Wystawa dotyka również problematyki samotności i pozornej anonimowości ludzi we wszystkich warstwach społecznych. Ludzi, którzy anonimowo przemierzając ulice swoich miast i wsi, każdego dnia “bezimiennie” przechodzą do świata wirtualnego. Ludzi, którzy podpatrując życie innych sami stając się obiektem obserwacji “wszystkich”. Ludzi żyjących w rzeczywistości, w której świat realny i wirtualny przenikają się i mieszają wzajemnie, powodując wrażenie pozornej bliskości. Życie, które w konsekwencji oddala “nas” od siebie i powoduje poczucie osamotnienia.

O Rafale  Kaźmierczaku pisaliśmy już wielokrotnie (m.in. tutajtutaj, tutaj, tutaj oraz tutaj).

Strona autorska fotografa: Facebook