Nominacja 2020 – Olsztynianin roku

Warmińsko -Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne ‘Blur” nominowane do tytułu Olsztynianin Roku – prosimy o oddawanie głosów.

W dniu 21 lutego 2020 r. ogłoszone zostały nominacje do tytułu „Olsztynianina Roku 2019” w corocznym plebiscycie „Wyborczej Olsztyn”. Zaproponowanych kandydatur jest 10, a wśród nich uhonorowany został Blur.

fot.: Piotr Hensoldt
fot.: Piotr Hensoldt

Wystawa 'Niezwykła codzienność’ Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego Blur

Gazeta podała, iż Stowarzyszenie działa od lat i skupia pasjonatów fotografii, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Obecnie w stowarzyszeniu jest ponad 30 osób, które zajmują się różnymi dziedzinami tej sztuki. Pośród nich są portreciści, pejzażyści, pasjonaci fotoreportażu czy astrofotografii. Członkowie stowarzyszenia prowadzą również otwarte warsztaty, także dla dzieci, biorą udział w akcjach charytatywnych, przekazując na różne cele własne prace. Właśnie zaczęła się trzecia edycja akcji „Podaruj dzieciom wspomnienia”, której celem jest nieodpłatne wykonanie fotografii podopiecznym Domu Małego Dziecka w Olsztynie i przekazanie ich w formie fotoksiążek zawierających wspomnienia z dzieciństwa. Blur to również wieloletnia tradycja organizacji wydarzeń fotograficznych. Dotychczas odbyło się już ponad 20 wystaw firmowanych przez stowarzyszenie. Rok 2019 przyniósł natomiast szeroko komentowany projekt społeczny pt. „Niezwykła codzienność”. Działający w Blurze przez kilka miesięcy fotografowali osoby z niepełnosprawnościami. W ten sposób powstały fotograficzne opowieści ukazujące, jak sobie radzą w życiu, jak realizują pasje, pracują zawodowo, przełamują bariery, nie tylko zewnętrzne. Obecnie wystawę można zobaczyć w „Galerii pod jabłonką” w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonym przez Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce przy ul. Bałtyckiej.

Trwa głosowanie, zatem prosimy naszych Sympatyków o oddanie głosu.

ZASADY GŁOSOWANIA

Głosowanie, tylko na jednego kandydata do tytułu Olsztynianina Roku, odbywa się za pomocą kuponów publikowanych w piątkowej „Wyborczej Olsztyn” w terminach 21 i 28 lutego oraz 6 marca. Można je przynosić lub przysyłać do 9 marca do godz. 16 do redakcji „Wyborczej Olsztyn” przy ul. Nowowiejskiego 9, 10-162 Olsztyn. W przypadku kuponów nadesłanych listownie decyduje data stempla pocztowego.

Mały reportaż z wernisażu okiem Piotra Hensoldt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W związku z tym, że covid 19 w odwrocie, przywracamy naszą działalność.
Planujemy nasze zebranie na 21.06.2020.
Proszę o rezerwację tego terminu, gdyż trzeba zatwierdzić sprawozdanie roczne.
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !!!