Dziękujemy fotografom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie do udziału w warsztatach fotograficznych z Damianem Drewniakiem. W ciągu zaledwie dwóch dni stworzyliśmy wspaniałą, twórczą grupę przyjaciół. Dziękujemy za Waszą otwartość, nieposkromioną kreatywność, za dobre słowa i cenne rady!
Dziękujemy Damianowi za przyjęcie naszego zaproszenia, pokonanie setek kilometrów z drugiego końca kraju, by po raz pierwszy (ale chyba nie ostatni!) pojawić się na Warmii i Mazurach. Za serce, za uśmiech, za dzielenie się nie tylko wiedzą ale przede wszystkim pasją oraz inspiracjami!
Dziękujemy Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku za serdeczność, wsparcie i otwarcie progów i zagród na nasze potrzeby. Tu zdradzimy, że wrażenie na przyjezdnych gościach Skansen zrobił piorunujące! Cóż się zresztą dziwić – również my, lokalsi, za każdym razem wracamy do Olsztynka z radością, zachwytem i nowymi projektami!

W piątek spotkaliśmy się na tarasach nad Ukielem, by pochwalić się wystawą OFF Blur. Wśród fotografii lokalnych autorów znajdują się tam także prace uczestników pleneru: Damiana Drewniaka, Joanny Pęciak, Marty Kołodziejczyk i Mirka Machłajewskiego, którzy przybyli do nas z dalszych zakątków kraju i zagranicy. Następnie w siedzibie Stowarzyszenia Blur, prowadzący warsztaty Damian Drewniak opowiedział o swoich inspiracjach, twórczej drodze oraz planach na artystyczną przyszłość. Przedstawiliśmy także nasze modelki i modeli. W sobotę spotkaliśmy się tuż po wschodzie słońca na malowniczej uliczce Podwale w Olsztynie, by fotografować natchnione scenki z udziałem Jesiki Biedunkiewicz, Marysi Błażewicz, Taka Ryba oraz Mirosława Machłajewskiego. Następnie – tuż przed ulewnym deszczem – przenieśliśmy się do skansenu w Olsztynku, by potrenować zdjęcia w pomieszczeniu z zastosowaniem naturalnego światła.
Bogaci w rozmaite kadry udaliśmy się na zasłużony, smaczny posiłek, a następnie w zachwycie obserwowaliśmy blisko czterogodzinny proces obróbki wybranych zdjęć w wykonaniu naszego Mistrza, Damiana. Wrażeń i emocji było naprawdę dużo, dlatego wybaczcie, że ta krótka relacja wpada do sieci tak późno! Czas ten był też potrzebny na zastosowanie nowo zdobytej wiedzy w obróbce swoich zdjęć przez uczestników warsztatów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W związku z tym, że covid 19 w odwrocie, przywracamy naszą działalność.
Planujemy nasze zebranie na 21.06.2020.
Proszę o rezerwację tego terminu, gdyż trzeba zatwierdzić sprawozdanie roczne.
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !!!