Dziewiętnasty sierpnia – tego dnia 1839 roku narodziła się fotografia. Wynalezienie pierwszego praktycznego procesu fotograficznego przez Louisa Daguerre’a to jeden z tych przełomowych momentów w dziejach. Teraz często nie wyobrażamy sobie życia, bez dokumentowania niemal każdego jego aspektu. Światowy Dzień Fotografii w stolicy Warmii i Mazur został uczczony wyjątkową wystawą, która otworzyła I Olsztyński Festiwal Fotograficzny Blur.

Wystawa z przepięknym widokiem na jezioro Ukiel to główna i najbardziej spektakularna, ale nie jedyna część festiwalu. Tuż po wernisażu uczestnicy i wszyscy chętni wzięli udział w warsztatach fotografii reportażowej oraz plenerze, podczas którego mogli wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności. Plener fotografii reportażowej odbył się podczas Olsztyńskiego Festiwalu Teatrów Ulicznych zorganizowanego przez MOK Olsztyn, a zdjęcia, które podczas pleneru wykonają uczestnicy, wezmą udział w konkursie.

Wystawa w CRS Ukiel to sto wielkoformatowych fotografii z dwóch kategorii: Człowiek i Przyroda. Autorami są byli i obecni członkowie Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego Blur oraz osoby, które podczas trzynastoletniej działalności w znaczący sposób ze stowarzyszeniem były lub są związane. Pojawią się wśród nich najbardziej znane nazwiska z lokalnego świata fotografii, a interpretacja prostych, jak by się mogło wydawać, tematów z pewnością niejednokrotnie zaskoczy i zachwyci.

Olsztyński Festiwal Fotografii to wprawdzie przedsięwzięcie nowe, ale oparte o silny fundament działań w dziedzinie fotografii i fotografiki trwający w stolicy Warmii i Mazur i całym województwie. Celem jest nie tylko promowanie twórczości lokalnych fotografików, ale także jednoczenie środowisk fotograficznych z regionu i nie tylko.

Wystawa festiwalowa potrwa do 31 października zdobiąc dwa tarasy widokowe przy kapitanacie w CRS Ukiel.

Patronat honorowy nad festiwalem objął Marszałek Województwa Warmińsko–Mazurskiego oraz Prezydent Miasta Olsztyna.
Patronat medialny: MADE IN Warmia&Mazury oraz Meloradio.

Współorganizator: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W związku z tym, że covid 19 w odwrocie, przywracamy naszą działalność.
Planujemy nasze zebranie na 21.06.2020.
Proszę o rezerwację tego terminu, gdyż trzeba zatwierdzić sprawozdanie roczne.
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !!!